Zdory dziś

Nasza wioska leży w gminie Pisz, województwie warmińsko-mazurskim, w odległości 12 km. na północ od Pisza. Leży ona na półwyspie Pod Lipą. Część wsi położona jest w granicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego, pozostała część w strefie ochronnej parku. Wieś położona jest nad jeziorem Seksty. Tylko odległość 2 km. dzieli ja od brzegów największego w Polsce jeziora Śniardwy. Przez naszą wioskę przebiega jedyna droga, którą można dojechać do największej wyspy na jeziorze Śniardwy - Szeroki Ostrów.

Wieś Zdory jest bardzo malowniczą miejscowością otoczoną nie tylko jeziorami, ale także lasami, polami i łąkami. Jest tu bardzo spokojnie, można więc odpocząć, porozmyślać. Można rozwijać liczne swoje pasje jak żeglarstwo, ogrodnictwo, malowanie pejzaży. Również fotografowie mogą znaleźć tu natchnienie do swoich fotografii.

Mówiąc o bardziej przyziemnych rzeczach trzeba wspomnieć o działających polach namiotowych, gospodarstwach agroturystycznych, wypożyczalniach sprzętów wodnych, z których mogą korzystać bez ograniczeń turyści. Młodzież spędza tutaj czas aktywnie uczestnicząc w obozach żeglarskich i harcerskich.

Przyjeżdżający do Zdor mogą skorzystać z usług dwóch sklepów spożywczo-przemysłowych a w sezonie mogą spędzać miło czas w restauracji "Remiza". Aktualnie z niecierpliwością czekamy na otwarcie nowego baru.

Chcąc uzyskać więcej informacji o zapleczu turystycznym Zdor zajrzyj do sekcji linki.

Przy okazji chcielibyśmy wspomnieć, że możesz u nas również wynająć kwaterę (pokój, kuchnia i łazienka). Numer kontaktowy 0-87 4250832 lub na adres email podany w sekcji "O nas"